معرفی مجتمع تولیدگوشت مرغ ماهان

معرفی مجتمع تولیدگوشت مرغ ماهان

اشتراک گذاری این مطلب

شرکت مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان از شرکت های تحت پوشش شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر بوده و زیر مجموعه سازمان اقتصادی کوثر، وابسته به بنیاد شهید انقلاب اسلامی، می باشد. این شرکت یکی از بزرگترین تولید کنندگان جوجه یکروزه گوشتی در ایران است که با بهره مندی از نیروی انسانی متخصص، کارآمد و مجرب و با بکارگیری روشهای دقیق علمی و مدیریتی منطبق بر تکنولوژی روز دنیا، به عنوان شرکتی پیشرو در صنعت طیور کشور به شمار می رود.

شخصیت حقوقی این شرکت در سال 1397 از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد و در اسفند ماه همان سال از طریق عرضه سهام در فرابورس در زمره شرکتهای پذیرفته شده در بورس قرار گرفت. موضوع فعالیت شرکت مطابق با ماده 2 اساسنامه شامل عملیات مرغداری، پرورش طیور، تولید گوشت مرغ، تخم مرغ، جوجه یکروزه، تولید دان و خوراک مرغ و کلیه امور مربوط به آن از جمله صادرات و واردات می باشد.

این شرکت دارای مزارع پرورش مرغ مادر گوشتی در مناطق مختلف کشور از جمله استان های کرمان، لرستان، مازندران می باشد. ظرفیت تولید مرغ گوشتی این فارم ها در مجموع تولید سالانه 413000 قطعه مرغ گوشتی می باشد. دو کارخانه جوجه کشی این شرکت سالانه 39 میلیون جوجه یکروزه گوشتی تولید می کنند و ظرفیت تولید کارخانه دان این شرکت نیز بالغ بر 5 تن در ساعت می باشد. شرکت ماهان در عین حال به صورت مشارکتی و قراردادی در مزرعه های غیر ملکی خود در تولید جوجه یکروزه و پولت نیز فعالیت دارد.

 

تفکر پویا و آینده نگر شاکله اصلی مدیریت استراتژیک شرکت در سه فاز تدوین، اجرا و ارزیابی و کنترل پیگیری می شود. نظر به هدف گذاری سازمان اقتصادی کوثر در راستای افزایش و تقویت فعالیتهای گروههای کشاورزی خود، شرکت ماهان برای تحقق این اهداف تلاش می کند براساس معیارهای تجزیه و تحلیل PESTLE یا رعایت اصول ایجاد ارزش افزوده بیشتر و حداکثر سازی سود، علاوه بر اینکه زنجیره تامین خود را تکمیل تر می نماید، در تنوع بخشی محصولات خود و برند سازی و ورود به عرصه صادرات نقش برجسته ای را ایفا کند. بر این اساس " در کوتاه مدت و میان مدت، راهبرد رهبری هزینه با استفاده از اقتصاد مقیاس یا صرفه جویی های مقیاس را در دستور کار خواهد داشت و در بلند مدت از راهبرد متمایز سازی به عنوان راهبرد مکمل برای رهبری هزینه استفاده خواهد کرد" . با توجه به ظرفیتها و امکانات شرکت ماهان و شکل و گستره حضورش در بازار براساس سند راهبردی مذکور و چشم انداز و اهداف ترسیم شده کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، شرکت ماهان "راهبرد رشد و توسعه را براساس رهیافت کار اشتراکی قراردادی و متنوع سازی و نوآوری" را در دستور کار خود قرار داده است.

شرکت ماهان در چارچوب سیاستهای سازمان اقتصادی کوثر برای مشارکت در تحقق اقتصاد مقاومتی، سند چشم انداز و برنامه توسعه و ارتقای جایگاه جامعه هدف در حوزه ماموریت و تحقق چشم انداز خود مشارکتی فعال در رونق تولید صنعت مرغ را بر عهده داشته و مصمم است این اهداف را تحت سه رویکرد زیر محقق نماید: